Після 10 років контролю політиків та адвокації змін на національному та регіональному рівнях ми змінюємося, аби дати нову якість країні і сектору.

Powered by Froala Editor

Powered by Froala Editor

Наша мета - створити умови для демократичного розвитку збалансованих інститутів влади.

За результатами президентських та парламентських виборів інститути влади проявили свою слабкість та неспроможність балансувати один одний. Однією з причин були нечітко виписані повноваження інститутів влади та закладені в минулому законодавчі суперечності та прогалини. 

Монобільшість в парламенті, уряд та президент, які представляють одну політичну силу, стали прецедентом для країни та яскраво проілюстрували неефективність системи стримування та противаг в Україні. 

У таких умовах перспективи сталості будь-яких секторальних реформ туманні. Економічний спад в умовах нестабільності системи буде неминучим. Досвід провалу захисної функції системи в умовах зовнішньої агресії проілюстрував інституційну слабкість, яку досі не усунули. Отже, стверджувати, що держава Україна спроможна виконувати свою основну функцію — безпеки громадян — не можна. 

Попри повалення радянського союзу та заборону комуністичної партії партійну політику досі не змінили на публічну, а відповідно в країні існує дискусія політичних проєктів, а не проєктів розвитку України. 

Логіка політичної боротьби превалює над розробкою державних рішень в інтересах всього суспільства. 

Влада, маючи такий кредит довіри та повноважень, може зробити дуже багато хорошого або дуже поганого. 

Темпи та непродуманість рішень влади заганяють країну в розбалансування інститутів влади. Це може мати фатальні наслідки для держави Україна, якщо цією нечіткістю спробують скористатися наші вороги. 

Аргументація рішень в Україні політична, а не змістовна. 

І громадянському суспільству, й інститутам влади бракує безпосередньої комунікації з громадянами як для вироблення рішень, так і для донесення до людей переваг пропонованих ними політик.

Powered by Froala Editor

Цілі 2020:

  1. Збалансованість гілок влади є одним з основних запитів громадян України. З’явились передумови для суспільного запиту на парламентську республіку.
  2. Рішення та пропозиції влади отримують оперативну збалансовану оцінку щодо впливу на розбалансування інститутів влади. Громадяни повідомлені про загрози.
  3. Органи прийняття рішень різних рівнів залучають групи інтересів до вироблення політик.
  4. Громадяни розуміють компетенції органів місцевого самоврядування та зважають на ті частини передвиборчих програм, яка стосується повноважень місцевої влади, при здійсненні електорального вибору.

Як ми діємо:

  • Аналізуємо пропозиції та рішення щодо повноважень президента, парламенту та уряду, Конституційного суду
  • Готуємо інформаційні матеріали у форматі solution journalism
  • Напряму працюємо з групами інтересів на національному та регіональному рівні
  • Готуємо policy документи та проводимо особисті адвокаційні зустрічі з представниками міжнародних партнерів України та дипломатичної спільноти
  • Ведемо політичний діалог з представниками парламентських політичних сил щодо загроз пропонованих та/або ухвалених рішень
  • Допомагаємо органам прийняття рішень виробляти політики в інклюзивний спосіб із залученням заінтересованих сторін на національному та регіональному рівнях