Конкурс
Твоя влада. Знай своє місце

Центр спільних дій приймає роботи на Всеукраїнський конкурс плакатів “Твоя влада. Знай своє місце”. Організовуючи цей конкурс, ми пропонуємо почати роботу над поширенням такої корисної звички, як участь в житті своєї громади та систематичний вплив на ухваленні рішень.

Більше про конкурс

В Україні неофіційно стартувала чергова виборча кампанія. Майбутні місцеві вибори відбудуться восени і визначать основне: як будуть жити українські міста та села наступні 5 років. Адже сьогодні управління на місцях є дієвим інструментом для вирішення як місцевих, так і загальнодержавних питань. На плечі представників органів місцевого самоврядування лягає ухвалення цілком конкретних рішень, які впливають на життя кожного із нас. Це дитячі садочки, школи, медичні заклади, дороги, освітлення, спортивні та дитячі майданчики, благоустрій територій. Ба, навіть час, коли можна придбати алкоголь у супермаркеті – і той визначається місцевими радами. 

Однак відповідальність за ухваленні цих рішення та ефективність системи місцевого самоврядування нестимуть не лише обрані представники ОМС, але в першу чергу МИ – мешканці громад. 

Чому ми обрали саме конкурс плакатів? Плакат – це одна з найлаконічніший, але при цьому найдієвіших художніх форм. За допомогою плакату ми можемо розкрити багатовимірність будь-якої теми, чого не можливо було б досяги у розмовах та дискусіях.

Для кого?

За задумом, цей конкурс має об’єднати навколо себе митців та менеджерів, бізнесменів та громадських активістів, представників місцевої влади та мешканців громад задля поширення практики ефективної комунікації серед усіх учасників творення місцевого самоврядування.

Але Центр спільних дій пропонує усім охочим, хто має творчі ідеї, взяти участь у конкурсі та відповісти на питання: 

  • Де моє місце у системі місцевого самоврядування?
  • Як виглядає дієва взаємодія “влада-громада”?
  • Контролювати чи довіряти?
  • Участь у прийнятті рішень: одноразово чи постійно?
  • Місцева влада: близько чи далеко?
Умови

Конкурсанти подають заявку на участь, створюють та надсилають готові роботи в електронному вигляді, оформлені відповідно до конкурсних вимог. Журі конкурсу, в складі митців, представників креативних агенцій, громадських активістів, представників Центру спільних дій та партнерських організацій, розглядає всі роботи, подані відповідно до вимог конкурсу та готує короткий лист фіналістів. 

Центр спільних дій готує експозицію робіт із шорт-листа конкурсу (дата, місце та час будуть повідомленні згодом), оголошує та нагороджує переможців у трьох номінаціях: найкращий гасло, найкраще художнє виконання, приз глядацьких симпатій. Найкращі роботи отримають грошову винагороду та подарунки від партнерів.

Вимоги до робіт

1. Плакати повинні бути RGB, при роздільній здатності 72 dpi, вертикальні або горизонтальні в форматі JPEG. 

2. Роботи фіналістів, що будуть відзначені та відібрані журі, учасники зобов’язані надіслати в якості не менше 300 dpi, у форматі TIFF горизонтально чи вертикально.

3. Плакат може включати тексти (українською та/або англійською мовою), зображення, в тому числі, фото та їх поєднання.

4. Роботи мусять бути оригінальними та до цього часу неопублікованими. Кожен з Учасників може надіслати не більше, ніж 3 роботи на конкурс.

5. Плакати не можуть містити жодної інформації про фірми, організації, політичні партії тощо, навіть у формі лого або символу. Роботи не мають пропагувати ненависть та нетерпимість, тобто бути в рамках діючого українського законодавства.

Терміни

Прийом робіт на конкурс – 1 червня – 31 серпня 2020 року

Робота конкурсного журі –  31 серпня – 7 вересня 2020 року

Результати Конкурсу – 8 вересня– 10 вересня 2020 року


Журі
Романа Романишин та Андрій Лесів
Романа Романишин та Андрій Лесів
Художники, співзасновники творчої майстерні Аґрафка.
Романа Романишин та Андрій Лесів, художники, автори, співзасновники творчої майстерні Аґрафка. Створюють книги для дітей та дорослих. Члени українського PEN клубу. За свої книги отримали чимало міжнародних нагород і відзнак, серед яких Bologna Ragazzi Award (2014, 2015, 2018, Італія), European Design Award (2020), BIB (2012, 2017, Словаччина), NAMI (2019, Південна Корея), Global Illustration Award (2016, 2017), Little Hakka (2018, Китай) та інші.
Ірина Озимок
Ірина Озимок
Засновниця Міжнародного саміту мерів, керівниця Програми місцевого економічного розвитку WNISEF.
Ірина координує програму місцевого економічного розвитку, в рамках якої Western NIS Enterprise Fund підтримав низку проектів. Зокрема, Систему електронних державних закупівель Prozorro, Інкубатор проектів на основі відкритих даних 1991, школу урбаністики CANactions та започаткував спільну ініціативу DREAMactions, відбудову шкіл на повоєнних територіях та проект Опорні школи 24, Школу мерів та конкурс “Репортер Відкритого Суду” . Ірина також є засновником Міжнародного саміту мерів.
Нікіта Тітов
Нікіта Тітов
Художник
Відомий український художник, народився у місті Їхві, Естонія. Закінчив художньо-графічний факультет Харківського педагогічного університету. Працював у рекламі, книговидавництві як книжковий графік, як художник співпрацював із театрами. Називає себе "фейсбук-художник", роботи автора широко відомі в соціальних мережах.
Сергій Нікітенко
Сергій Нікітенко
Журналіст, громадський активіст
Сергій Нікітенко, журналіст, активіст, редактор сайту МОСТ (Херсон). Працює у сфері антикорупційної тематики та висвітлення роботи місцевих органів місцевого самоврядування. Основний напрямок роботи – перекладання офіційних документів з чиновницької на людську мову. У 2014 році заснував постійно діючий моніторинг публічних закупівель в Херсонській області.
Олег Рибачук
Олег Рибачук
Голова Центру спільних дій
Голова і співзасновник Центру спільних дій, один з ініціаторів кампанії “Новий Громадянин” та громадського руху ЧЕСНО, екс-віце-прем'єр з питань європейської інтеграції.
Масі Найєм
Масі Найєм
Адвокат
Адвокат, співвласник юридичної компанії "Міллер". Досвід роботи в юридичні сфері - 13 років. Був мобілізований і проходив військову службу у 122 окремому аеромобільному батальйоні з вересня 2015 по листопад 2016 року. До 2018 року в компанії керував корпоративним напрямком. З 2019 року перейшов в практику захисту, є фахівцем у галузі захисту ділової репутації.
Roland Kovats
Roland Kovats
Chief of Party of the USAID-funded Enhance Non-Governmental Actors and Grassroots Engagement (ENGAGE) project at Pact
Roland Kovats is the Chief of Party of the USAID-funded Enhance Non-Governmental Actors and Grassroots Engagement (ENGAGE) project at Pact. He has over twenty years experience in bolstering democratic transition, particularly civil society capacity building, good governance and anti-corruption, human rights and the rule of law, democratic institution building and legislative and electoral reform in the former Communist states of Central and Eastern Europe. Formerly, he was the Director of Freedom House Europe overseeing the organization’s Europe-based advocacy and programmatic efforts. In his previous capacities, Roland worked on a number of election-oriented civil society programming in various countries of CEE. Concentrating his interests on political economy, civil society and their role in democratic transition, Roland holds a BA in Public Administration, a Law degree from the Eotvos Lorand University in Budapest and an MA in Political Science from the Central European University.
Хочу взяти участь