Доступ до політики
Що ми робимо?

Для нас доступом до політики є реалізоване право громадян бути обраними на вільних і чесних виборах. Правила, які впливають на виборчий процес, мають бути напрацьовані спільно з тими, на кого вони впливають. Це підхід, якого ми дотримуємось у різних сферах. З 2016 до 2019 року команда Центру спільних дій працювала згідно з повним циклом вироблення політики. Ми розробили зелену книгу проблем щодо рівного доступу до політики, провели декілька серій публічних та непублічних консультацій на національному, регіональному та місцевому рівнях, сформували білу книгу рішень та провели адвокаційну кампанію на підтримку виборчої реформи. Зокрема завдяки нашим зусиллям парламент ухвалив виборчий кодекс, президент його підписав та ввів у дію 1 січня 2020 року. 


2017

Рівний доступ до політики: Зелена книга проблем

Документ ознайомлює з проблемами та перешкодами в рівному доступі до політики й відображає позиції заінтересованих сторін щодо шляхів вирішення цих проблем.

2018

Рівний доступ до політики: Біла книга рішень

Дослідження про те, якими мають бути вибори, аби забезпечити громадянам України рівний доступ до політики – гарантоване Конституцією право бути обраними на вільних і чесних виборах.